fbpx

 

CO TO JEST SESJA LIFESTYLE?
Sesja lifestyle jest to sesja w Waszym najbliższym otoczeniu, jakim jest Wasz dom, ogród, Wasze ukochane miejsca gdzie chętnie spędzacie czas,  jest to sesja z ludźmi, których kochacie, w miejscach, które mają dla Was sentymentalną wartość, symboliczne znaczenie, lub po prostu towarzyszą Waszemu życiu codziennemu. Wasz dom jest miejscem, w którym toczy się Wasze życie i tworzy się Wasza historia. Podczas takich sesji powstają kadry w Waszym salonie gdzie wspólnie spędzacie czas czy w kuchni, w której co rano pijecie razem kawę.  Wasz dom zmienia się razem z Wami i takie zdjęcia będą dla Was po latach wspaniałą pamiątką. Nic tak nie cieszy jak prawdziwe wspomnienia z sesji, która odbyła się w domowym zaciszu, w miejscu, które znacie i w którym czujecie się swobodnie i dobrze.Sesja odbywa się wyłącznie przy świetle zastanym bez świecenia sztucznymi światłami.

JAK DŁUGO TRWA SESJA LIFESTYLE?
Sesja lifestyle w zależności od jego typu oraz pakietu trwa od 1 do 3h.

SESJA NOWORODKOWA
Gdy na świecie pojawia się dziecko, wszystko się zmienia. Cały  Wasz dotychczasowy świat zostaje wzbogacony o małą istotę i pojawia się ogrom nowych, nieznanych Wam dotąd emocji. Pozwól mi podejść bliżej i zatrzymać dla Was te wyjątkowe momenty. Każda moja sesja lifestyle to swoboda, bez pozowania, układania. Szczere uczucia i relacje pokazane naturalnie bez zbędnych dodatków, które odwracają tylko uwagę od tego co najważniejsze. To Wasz czas i Wasze chwile w bliskości, pełne rodzącej się miłości. Zacisze domu to najbezpieczniejsze miejsce dla Waszego nowonarodzonego dziecka, dlatego dojeżdżam do  domu i wykonuję zdjęcia w otoczeniu dla Was ponadczasowym. Nie przejmujcie, jeśli Wasze wnętrze nie jest jeszcze np. w pełni wyremontowane. Zawsze skupiam się na ludziach, a nie na tle, pokazując na fotografii to co piękne. Czasem wystarczy tło ściany by wykonać fantastyczne ujęcia.

CZY SESJA NOWORODKOWA LIFESTYLE ODBYWA SIĘ W JAKIMŚ OKREŚLONYM CZASIE OD PORODU?
Sesja noworodkowa lifestyle odbywa się na spokojnie, kiedy będziesz już gotowa po wyjściu ze szpitala. Nie ma konieczności, żeby sesja odbywała się między 8 a 21 dni życia maluszka, tak jak w fotografii studyjnej, czyli w czasie kiedy dziecko bardzo mocno śpi. Najczęściej taka sesja odbywa się w 2-4 tygodniu życia. Jednak oczywiście może odbyć się na spokojnie w późniejszym terminie. Warto pomyśleć, żeby w sesji uczestniczył również tatuś maluszka.

ILE CZASU WCZEŚNIEJ ZAREZERWOWAĆ TERMIN NA SESJĘ NOWORODKOWĄ?
Jeśli zależy Ci na weekendowych terminach, to najbezpieczniej będzie się ze mną skontaktować na 2-3 miesiące przed spodziewanym terminem porodu lub podczas sesji ciążowej lifestyle ????

CZY POSIADASZ JAKIEŚ UBRANKA DLA MALUSZKÓW, KOCYKI, CZAPECZKI LUB INNE AKCESORIA?
Nie, ponieważ wykonuję sesje lifestyle. Najpiękniejszym przebraniem dla maluszka są Wasze emocje, bliskość i miłość! Zawsze przed sesją konsultuję kolorystykę Waszych ubrań.

CZY W CZASIE SESJI MOGĄ UCZESTNICZYĆ CZWORONOGI?
Oczywiście. Przecież to również członkowie Waszej rodziny! A im więcej radości i miłości tym lepiej! Jest lepsza zabawa oraz swoboda! ????

CZY W CZASIE SESJI MOGĄ UCZESTNICZYĆ DZIADKOWIE/WUJKOWIE?
Tak. Ważne, żebyście czuli się w ich towarzystwie komfortowo.

SESJA W DOMU? CZY MOJE MIESZKANIE SIĘ DO TEGO NADAJE?
Twój dom to nie hotel oraz wystawa w sklepie meblowym! Tu toczy się życie. Przy sesjach domowych posyłam wskazówki jak przygotować mieszkanie do sesji. Najważniejszą dla mnie sprawą jest wystarczająca ilość światła we wnętrzu. Dlatego przed sesją, jeśli jest taka możliwość, proszę o zrobienie zdjęć pomieszczeń w różnych porach dnia. Wiosna i lato to pory gdzie światła jest pod dostatkiem. Natomiast późną jesienią i zimą jest światła znacznie mniej. Pomimo tego jestem w stanie sobie z tym poradzić.

JAK UBRAĆ SIĘ NA SESJĘ?
Wasze stroje są bardzo ważną częścią przepisu na piękne zdjęcia. Przede wszystkim musicie czuć się swobodniee, ale dobierając ubiór trzeba pamiętać o spójności Kolory – najlepiej, by były maksymalnie 3-4, najważniejsza zasada – brak napisów i krzykliwych wzorów, np. postaci z bajek. Zarówno w czasie sesji w plenerze, jak i w domu wybieramy ubrania w stonowanych kolorach – mocne i neonowe/rażące kolory nie są dobrym wyborem, najlepszy wybótr to odcienie bieli, beżu, szarości, błękitu, jasnego różu, ale także, ciemna zieleń, musztardowy, granat.  Najlepszy wybór to jasne koszulki lub koszule, płócienne spodnie, jeansy, zwiewne sukienki, jesienią ciepłe miękkie swetry. Na sesjach domowych zawsze będę Was prosiła o zdjęcie skarpetek 😉

 JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO SESJI?
Nie chodzi o pochowanie wszystkich rzeczy stojących na codzień gdzieś po szafach ???? Najważniejsze jest całościowe odkurzenie mieszkania, zaścielenie łóżek (sesje wykonuję w paru miejscach w domu również zdarza się, że w sypialni i kuchni;)

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA SESJI W STUDIO?
Nie. Nie posiadam studia ze względów filozoficzynych. Pasjonuje mnie fotografia naturalna bez zbędnego pozowania, przebierania. Najważniejsze dla mnie jest uchwycenie Waszych emocji oraz bliskości.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA SESJI W INNYM MIEJSCU NIŻ NASZ DOM?
Oczywiście! Sesje lifestyle możemy wykonać również w plenerze oraz w innym bliskim dla Was miejscu, np w jakieś fajnej kawiarni przyjaznej dzieciom czy na sali zabaw ????

CZY OTRZYMAMY WSZYSTKIE SUROWE ZDJĘCIA?
Nie. Cena sesji zawiera gotowe zdjęcia poddanej profesjonalnej obróbce w ilości w zależności od wybranego pakietu. Jest możliwość dokupienia dodatkowych ujęć. Cena wg cennika. Nie oddaję surowych plików.

W JAKI SPOSÓB WYBIORĘ ZDJĘCIA PRZEZNACZONE DO OBRÓBKI?
Przygotowane do wyboru zdjecie pokazuję Wam poprzez wirtualną galerię na portalu pixieset.com

CZY DOSTANĘ POZOSTAŁE ZDJĘCIA BEZ OBRÓBKI?
Oddaję wyłączenie zdjęcia poddane postprodukcji. Obróbka jest integralną częścią mojej pracy i nadaje moim zdjęciom odpowiedni styl. Zdjęcia przed obróbką zazwyczaj wymagają dopracowania, są tylko półproduktem a nie efektem finalnym. Dlatego nie oddaję zdjęć bez obróbki w ogóle. Nie zmieniam również stylu obróbki, bo tak on właśnie wygląda.