fbpx

 

Co jest zawarte w cenie reportażu ślubnego?
Cena za reportaż ślubny zawiera 12 godzin pracy fotografa, zdjęcia poddane mojej autorskiej obróbce, drewniane pudełko ze stylowym pendrivem  oraz odbitki. Zapraszam do zapoznania się z moją szczegółową ofertą poprzez kontakt

Czy cena sesji lub reportażu ślubnego zawiera dojazd?
Zazwyczaj pracuję w obrębie Krosna Odrzańskiego i okolic do 100 km. Jednak jestem w stanie dotrzeć w każde miejsce Polski. Powyżej 50 km doliczam do ceny reportażu koszty dojazdu.

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?
 Zazwyczaj jest to minimum 350 ujęć poddanych mojej autorskiej obróbce. Ilość zdjęć zależy od wielu czynników m.in. wielkości wesela czy zaangażowania w zabawę gości.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować datę ślubu?
Najlepiej jak najwcześniej, jednak nie szybciej niż 2 lata przed ślubem. Z dostępnościa terminów bywa różnie. Czasem zdarza się, że są dostępne na dwa miesiące przed ślubem a czasem są już zajęte na 1-1,5 roku przed. Mam zasadę, że nie podpisuję umów na daty odległe o ponad dwa lata ponieważ nie wiem jak będą wyglądały ceny albumów, koszty prowadzenia firmy i inne kwestie formalne. Dwa lata to maksymalny czas z jakim przyjmuję zlecenia. Jeśli mam jednocześnie dwa zapytania na tę samą datę, wówczas informuję o tym zainteresowanych.

Czy posidasz profesjinalny sprzęt?
Na każdym ślubie pracuję na dwóch pełnoklatkowych, profesjonalnych aparatach oraz  jasnych obiektywach podpiętych do skórzanych szelek. Tak, żeby reportaż z Waszego dnia ślubu był bezpieczny i różnorodny. Posiadam sprzęt z dwoma slotami kart co dodatkowo zabezpiecza Wasze zdjęcia ślubne!

 Jak wygląda sesja narzeczeńska i czy warto się zdecydować?
Najlepiej aby sesja narzeczeńska odbyła się nie później niż 2 mies. przed planowaną datą ślubu. Miejsce sesji wybieramy wspólnie w zależności od Waszych upodobań. Może to być sesja w plenerze, sesja miejska lub w domu (lifestyle). W ramach sesji otrzymujecie ode mnie minimum 45 zdjęć poddanych obróbce. W tej kwestii również się nie ograniczam, ponieważ lubię tworzyć opowieści o Was pełne klimatu, emocji oraz detali. Sesja narzeczeńska to przepiękna pamiątka. Jest to sesja nastawiona na Wasze emocje, bez pozowania i sztywności karku.

Jak wygląda praca fotografa w dniu ślubu?
Zawsze zaczynam fotografować dzień ślubu około 3 godziny przed planowaną uroczystością. Najpierw fotografuję otoczenie i detale, następnie przygotowania, błogosławieństwo. Jestem z Wami podczas ceremonii oraz przyjęcia do oczepin lub max. 1 w nocy. W tym czasie dzieją się najważniejsze rzeczy.

Detale
Przed ślubem proszę o przygotowanie i zebranie w jednym miejscu takich rzeczy jak: zaproszenia ślubne, biżuteria, wiązanka panny młodej, butonierki, suknia ślubna, buty… Wszystko co istotne i w ważny sposób wiąże się ze ślubem.  Po sfotografowaniu detalai zaczynam robić zdjęcia podczas przygotowań.

First Look
Kiedy para młoda jest już gotowa i ubrana w stroje ślubne, wówczas organizujemy moment pierwszego spotkania. Zakładam, że nie będziecie widzieć się podczas przygotowań. Wybieram miejsce na zewnątrz, lub w środku. Ustawiam pana młodego i czekam aż w tym samym miejscu pojawi panna młoda. Jest to jedyny moment pełen magii, który zawsze warto zaaranżować i uwiecznić na fotografii.

Ceremonia
Przed ceremonią pary młode udają się na błogosławieństwo rodziców. Jeśli chcecie by był to moment tylko dla was i rodziców – poinformujcie mnie o tym. Zależy mi na emocjach i staram się fotografować wszystkie ważne momenty, ale nie chcę byście czuli sięskrępowani podczas tak wzruszającej chwili. Podczas ceremonii staram się nie nikomu niczego nie zasłaniać oraz współpracować z obecnym kamerzystą.

Przyjęcie
Zawsze podczas przyjęcia (jeśli nie pada) zabieram Was na krótką sesję na terenie domu weselnego lub jego bliskich okolic.

Po ślubie i weselu
Pracę kończę o 1 w nocy. Jeśli odbywa się rzut muszką, welonem oraz tradycyjne oczepiny, to jest ostatni moment kiedy robioę zdjęcia. Proszę by wszystko co chcielibyście mieć na zdjęciach (atrakcje, sesję z zimnymi ogniami, tort itp.) odbyło się przed północą.

O której godzinie zaczynasz pracę podczas reportażu ślubnego?
Wszystko zależy czy ubieracie się razem czy osobno i jak daleko znajduje się kościół/miejsce ślubu. Zazwyczaj jest to na 3 godziny przed ceremonią. Szczegóły ustalamy indywidualnie na 2 tygodnie przed planowaną datą ślubu.

Kiedy zobaczymy zdjęcia ślubne?
Pierwsze kilka ujęć dostaniecie już po 3 dniach. Resztę zdjęć otrzymacie w formie cyfrowej do 30 dni roboczych.

Czym się różni sesja w dniu ślubu od sesji ślubnej innego dnia?
Zasadnicza różnica jest taka, że sesja ślubna innego dnia jest dłuższa. Sesja w dniu ślubu trwa 20-30 minut. Jest to kilka ujęć w okolicy domu weselnego

Wybraliśmy cię na naszego fotografa, co dalej?
Bardzo mi miło. Cieszę się, że będę mógła sfotografować wasz ślub i wesele. Po podpisaniu umowy pobieram zadatek w wysokości 30 % umówionej kwoty. Druga rata naszego rozliczenia jest pobierana w dniu ślubu. Wszelkie dane dotyczące płatności takie jak numer konta i szczegółowe kwoty są podane w umowie. Na kilka tygodni przed ślubem kontaktuję się z wami by dowiedzieć się jak wygląda zaplanowany przez Was harmonogram dnia.